| consuelo12 a întrebat:

FundaaawinkingCu totii avem nevoie de modele, dar sa nu uitam de "fii tu insuti". Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Ma gandesc ca fiecare din noi avem la un moment dat nevoie de un model. Multi constientizeaza, altii nu o fac. Pentru unii nevoia de modele este coplesitoare. De multe ori traiesc mai degraba viata altor oameni decat pe a lor proprie. Altii cauta modele pe care apoi le imbunatesc prin contributia proprie. Totusi cred ca cei care nu sunt foarte constienti de modelele care-i inconjoara sunt si cei care sunt siguri pe ei insisi, care risca si fac propriile greseli sau dimpotriva castiga prin actiunile lor respect. Acestia devin modele pentru altii mai putin siguri pe ei, care sunt in cautarea propriului eu. In schimb toti ajungem la un moment dat - cu toate influentele din afara - se ne descoperim adevaratul sine interior si putem atunci sa fim noi insine.

5 răspunsuri:
| Hypathia a răspuns:

Ai perfecta dreptate!

| foxi a răspuns:

Am mai raspuns la intrebarea asta!

| FreakyFred a răspuns:

Cele doua lucruri trebuie imbinate. Cel mai important e sa fii tu insuti, dar modelele pe care le alegi trebuie sa aiba o influenta pozitiva asupra comportamentului tau.

| Piticaaa a răspuns:

Foarte tare! E prima data cand o vad. Adica sa iei tot ce-i bun de la anumite persoane, numai sa nu incerci sa fi perfect sau mai bun ca ei. Sa fii tu! Genialhappy

| Sound_9139 a răspuns:

Hmmm nu ai nevoie de modele atata timp cat poti sa te ''modelezi' singur daca sti ce e bine pentru tine! luati modele de la TV si...