| Akid a întrebat:

Cui ii place poezia "emotie de toamna"
de nichita stanescu
argumentati!
eu o adorrrr
e superbaaalove struck

Răspuns Câştigător
| babygyrl a răspuns:

E o poezie frumoasa, pot spune ca unori ma regassesc in ea. E fff frumoasa.Desi nu are rima, si cele care nu au rima tot poezii sunt.Am studiat poezia acum vreo 2 saptamani si mi-a placut. E vorba despre sentimentul de frica, teama de a nu pierde persoana iubita.Si eu pot spune ca ma tem sa nu il pierd, il iubesc si daca ar fi sa il pierd cred ca m-as inchide in mine, cam asa este si poezia. fundita?

4 răspunsuri:
| Laue a răspuns:

Nu are rima - nu e poezie. Mi se pare oribila. Mai bine ascult Parazitii (desi nu imi place cum canta, au poezii mai reusite)

| anonim_4396 a răspuns (pentru Laue):

Hmm. mi se pare doar mie că și tu ești tot un parazit, cred că ai făcut româna cu femeia de serviciu(dacă te-oi fi dus la școală) dar mă rog, nu poți spune că poezia "Emoție de toamnă" este oribilă, fă și tu o poezie și public-o și mai vedem. Este doar unul dintre cei 100 de oameni care distrug un autor de toată lauda:maestrul Nichita Stănesc!

| Laue a răspuns:

Asa e, nu ar fi trebuit sa fiu rautacios...

| Akid explică:

Ma roghappy
eu am intrebat
fiecare cu gusturile lui
gusturile nu se discuta
mie personal imi place