| AvalohAlyn a întrebat:

Cultura generala e greu de dobândit foarte multa? Adica vreau sa îmi îmbunătățesc serios cultura generala, e greu de obținut o cultura generala vasta? In cam cat timp se ajunge la așa ceva? Puteți zice un timp aproximativ? Și cate ore ar trebui sa aloc pe zi că sa cunosc multe chestii de cultura generala de pe mapamondul asta?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cititul cred ca este cea mai buna modalitate.Mie imi plac cartile de aventura, de acolo afli multe lucruri atat despre calatorii cat si despre mediul in care traim.Dar mai sunt si altele la fel de bune.
Consider ca ti ar lua cam o viata de om sa poti avea o cultura generala foarte bogata si sa stii foarte multe despre orice...

2 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Depinde de dorința, timpul, mintea, memoria fiecăruia.

| al0o0o0 a răspuns:

Vorbesti de cultura generala de parca o cumperi de la magazin.Cultura generala nu se dobandeste peste noapte si nici nu exista solutii miraculoase sa ai cultura generala vasta intr-o saptaman sau ceva.Cititul,jocurile educationale si interactive, informarea pe tot felul de subiecte pot lua parte la acest proces de dobandire a culturii generale.