| AvalohAlyn a întrebat:

Cum a murit Hitler pana la urma? A fost ucis (de catre cine?)sau s-a sinucis?

Răspuns Câştigător
| antonius74 a răspuns:

Cei de la History Channel au descoperit ca martorii care au sustinut ca au auzit impuscatura cand s-a sinucis au mintit, deoarece nu se putea auzi din cauza generatoarelor. La fel, craniul gasit nu apartinea lui, ci unei femei! Se stie ca avea si o sosie, ceva mai mica decat el cu vreo 2-3 cm. Poate aia s-a sinucis, iar el a plecat undeva sa scape de razboi. In orice caz, pana in ziua de azi a murit oricum happy

33 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

S-a sinucis.

| mistikk a răspuns:

Eu stiu ca Hitler s-a sinucis cu un pistol si-a tras un glont iar partea cu ceanura aia nu este vorba de Hitler si de nevasta lui ea s-a sinucis cu cianura

| LoveMadScience a răspuns:

Hitler a fost unul dintre cei mai asprii si mai cunoscuti dictatori ai lumii. A fost principalul sustinator al nazismului si a luptat pentru eradicarea evreilor si a tiganilor din Germania. El sustinea cu tarie ca Germania 'merita' doar germani autentici. (stiti, cu parul blond si ochi albastri). Masurile sale au dus la moartea a zeci de mii de oameni in lagare. Ceea ce e interesant este ca a suprvietuit la peste 42 de atentate...Nu se stie sigur cum a murit... Cert e ca si-a lasat o amprenta dureroasa asupra intregii omeniri.

| marianvranceanul1 a răspuns (pentru LoveMadScience):

Nu zeci de mii, milioane.

| Klara a răspuns:

Si a murit Hitler...
Si-a murit in baie...
Cu o mana pe Eva
Si una pe....inima, asa solemn rolling on the floor

| alecs871 a răspuns:

Bah, ce aveti mah, inca nu am murit.

| juniper a răspuns:

Unii zic ca s-au sinucis, altii ca a fost ucis, nici eu nu mai stiu cum a fost.

| Monique_3125 a răspuns:

Eu stiu ca Hitler s-a sinucis, luand o capsula de cianura si apoi impuscandu-se.

| Marry:X a răspuns:

Buna.Hitler s-a sinucisbig grin asa ne-a zis profu de istoriebig grin. Pa pa:*

| đąиiعℓ a răspuns:

La 30 aprilie 1945, în toiul ultimelor lupte grele în Berlin, când trupele sovietice se aflau la mică distanţă de cancelaria Reich-ului, Hitler s-a sinucis, muşcând o capsulă de cianură şi împuşcându-se. Trupul lui şi cel al Evei Braun (cu care se cununase în ziua precedentă) au fost depuse în craterul unei bombe, stropite cu benzină de Otto Günsche şi alte ajutoare din Führerbunker şi li s-a dat foc când Armata Roşie se apropia şi continuau bombardamentele. Înainte de a se sinucide, Hitler îşi otrăvise câinele pentru a testa otrava ...by wiki

| M.madallina a răspuns:

S-a impuscat

| lostcontrol12 a răspuns:

S-a sinucis.mai bine.

| cris4ever a răspuns:

Sa sinucis

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

I-a inecat pe toti cu bomboane si i-a sinucis grav de tot, iar pe Eva Braun a inecat-o cu "altceva"si el insusi in momentul unor spasme sex...auleu., din alea parkinsonice a cazut si cu capul la elicea generatorului din buncarul"Birlogul lupului"ca asa se chema(n-am inteles niciodata de ce nu a lupilor)si a murit fericit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si-o murit in sura,
eu-i dadui cianura!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
S-a sinucis împreună cu soția sa Eva Braun, a doua zi după căsătorie.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-a sinucis ceanura +poc=mor =>din CP(cenura+poc)+benzina si foc dupa ce s-a casatorit ca nu cumva sal ia URSS asa mor si oricum ar sa ne razbunam pe rusi cumva am eliberat 4 tari si sovietici au zic ca ei au eliberat tarile si ne-a dat si comunismul trebuie sa le multumim englejilor si americanilor ca neau elibarat big grin

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

I-a dat cainelui o pastila ca sa fie sigur ca moare daca o bea si el, cainele a murit, el dupa un timp dupa ce si-a baut pastila nu a murit, si el ca un bou violat de soarta ce era a crezut ca nu moare si s-a impuscat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-a sinucis cu cianura, bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se stie sigur cum a murit, am fost la Auschwitz si ghidul de acolo a zis ca nevasta lui s-a sinucis cu otrava.Dar Hitler nu se stie a zis ca is 2 modalitati, ori s-a sinucis inainte sa ajunga la el, ori l-au prins si l-au omorat sovieticii... Orcum a facut lucruri bune cu toate ca unii il contesta, era un adevarat barbat sa luptat aproape singur cu toata lumea asa ca pace lui...

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine eram ocupati de nemti si cu siguranta nu eram in situatia din ziua de azi.

| cristianorudi7 a răspuns (pentru anonim_4396):

Corect ce zici, dar nimeni nu aude ce vorbesti tu...

| Ianna33 a răspuns:

Pana la urma...nu putem da un raspuns concret. Dumnezeu stie daca s-a sinucis, daca a fost omorat ori daca... nici una dintre acestea laughing

| Danut4 a răspuns:

S-a sinucis uite http://ro.wikipedia.org/wiki/Hitler

| andrei2002 a răspuns:

Uite deci cadavrul lui Hitler nu a fost gasit in Reich. mi-a spus o ruda de origine rusa care a trecut prin razboi si stia tot la 80 de ani cat are acum.Si se aude ca hitler ar fi scapat si ar fi murit acum 20 si ceva de ani prin 1990-1990

| drgby a răspuns:

Hitler a murit muscand o capsula de cianura si impuscandu-se. El s-a sinucis impreuna cu femeia cu care se cununase in ziua precedenta. Testand otrava pe cainele sau. Trupul sau si al sotiei sale a fos incinerat in craterul unei bombe.

| ancuta123456789 a răspuns:

Pai si eu stiam ca s-a sinucis. Cred ca e asa cum zice monique.

| Heler_DenYs_1997 a răspuns:

În baza unor cercetări intense a peste 300 de ore de film, specialiștii au ajuns la concluzia că Hitler suferea cel târziu din 1943 de boala Parkinson. Până în acel moment dictatorul își folosea ambele mâini pentru a gesticula și a-și susține discursurile, însă din acel an Hitler era mai rezervat în gesticulația cu mâna stângă. Unele secvențe de peliculă, scăpate cenzurii, îl înfățișează pe Hitler cu mâna stângă tremurând ca la bolnavii de maladia Parkinson. Deși au fost făcute cercetări minuțioase, nu s-au descoperit nici în scrierile apropiaților, însă nici în scrierile sale atestarea îmbolnăvirii de această maladie. Recent s-a aflat că unul dintre medicii acelei perioade îi administra o substanță misterioasă[necesită citare] care, potrivit valetului său, îi dădea subit o vigoare neobișnuită încă înainte de a-i fi fost scos acul seringii din venă. Cercetările au dovedit că lui Hitler îi erau administrate amfetamine de către misteriosul doctor Morell, astfel încât în scurt timp a devenit dependent.[necesită citare] Boala Parkinson nu afecteaza funcțiile cognitive sau gândirea (a nu se confunda cu boala Alzheimer). Amfetaminele se înrudesc funcțional cu levo-dopa, utilizată în tratarea bolii Parkinson. Când forțele aliate au început ofensiva împotriva Berlinului, Hitler s-a adăpostit într-unul dintre buncărele speciale împreună cu un grup demnitari și alți oameni de încredere. Unii cercetători presupun că Hitler ar fi suferit și un atac cerebral