| anonim_4396 a întrebat:

Cum adica liceu bilingv de engleza?

4 răspunsuri:
| ByaBella a răspuns:

Adica dai un examen de engleza la sfarsitul clasei a 8a si daca il iei si mergi la un liceu cu bilingv o sa ai o ora in engleza(istoria Angliei).E bine sa te duci la astfel de liceu daca vrei sa fi avansat in engleza.

| naruhina1030 a răspuns (pentru ByaBella):

Eu trec a 8 si am dat un examen PET (l-am trecut) si nu mai e nevoie sa dau bacul la engleza..mai e nevoie sa dau examenul in a 8 ca sa intru la liceu bilingv?

| paulmicutz a răspuns:

Adica este specializat pe limba englezaa.

| LooL26 a răspuns:

Bilingf Engleza=faci 5 ore pe saptamana de engleza+ inca o ora de geografia americii, sau istorie, astea le faci pe limba engleza nu pe romana big grin