| Steaua19861 a întrebat:

Cum ar trebui sa se comporte un individ in societate? Ce atributii ar trebui sa indeplineasca pentru a fi considerat/a persoana de succes?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Oamenii de afaceri si oligarhii sant oameni de succes, un om cu bani putini care trage din greu in viata pentru putina fericire nu poate fi de succes.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cum adică ar trebui? Rezultă de undeva o trebuință în acest sens? Unde în societate? La serviciu, acasă, la restaurant, discotecă? Ce înseamnă a fi considerat? Cum și cine să îi acorde considerația de succes pe baza comportamentului?

| Steaua19861 explică (pentru sadrian46):

Intrebarea e la modul general si implica mai degraba o calitate generala a unui om,o stare de spirit, nu neaparat o conditie existentiala, ceva tiparit, in speta ar fi vorba despre atitudine si actiuni in viata de zi cu zi cat despre consideratie, asta nu s ar mai pune de vreme ce omul respectiv poate dovedi prin simpla prezenta insusirea calitatilor majoritare in privinta obiectivului bine definit si a nume a fi om de succes!

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nu trebuie să se comporte în cine știe ce fel, oamenii sunt superficiali, e suficient să ai bani ca să impresionezi și să ai un anumit statut. Nu contează că ești interlop sau magistrat, oricum se cam intersectează uneori.

| Editocroci a răspuns:

Ai pus 2 întrebări. Tu nu vezi că scrie pune o întrebare? Nu ai voie să pui 2 întrebări odată.

| Cozmea022004 a răspuns:

Foarte simplu. Sa fie frumos imbracat,elegant, sa aiba un comportament adevat, sa nu vorbeasca prostii, si sa vorbeasca despre afaceri/bani/etc (fara sa se laude, ca lauda de sine nu prea pute a bine)