| Changes a întrebat:

Cum aş putea adăuga o imagine animată în Publisher?

1 răspuns:
| NAMOLOS a răspuns:

Flash software-ul pentru a crea animaţii web într-o clipă
HTML, Flash si alte tutoriale
Cum de a insera un fişier animaţie Flash în Microsoft Publisher
Aveţi posibilitatea să inseraţi Amara Flash Software animaţii în Microsoft Publisher într-un mod similar cu multe alte editoare HTML - pur şi simplu copiaţi şi să inseraţi codul HTML într-un strat de container, care este numit HTML Fragment obiect Cod în MS Publisher.

Mai întâi de toate asiguraţi-vă că salvaţi de animaţie la acelaşi director ca şi în cazul în care să stocaţi fişiere HTML a site-ului dvs. de web.

1) Pentru a insera animaţie Flash cu Microsoft Publisher, aveţi nevoie pentru a utiliza sale HTML obiect fragment de cod, care este situat pe editori "Insert" din meniu.

2) Apoi desenaţi obiectul pe pagina ta la fel cum faci pentru o casetă text standard.

3) Asiguraţi-vă că în cazul în care animaţia Flash este, să spunem, în jurul valorii de 300x300 pixeli, caseta creat este de aproximativ aceeaşi mărime.

4) După ce aţi adăugat obiectul fragment la pagina introduceţi codul HTML. Aveţi posibilitatea să copiaţi acest cod pentru a clipboard-ul dvs. în aplicaţia software Amara Flash.

5) Inseraţi codul HTML în fereastra de dialog prin utilizarea CTRL + V (paste comanda).

Asta e tot.

Dacă acest lucru nu cumva, ar putea fi faptul că nu aţi avut numele de fişier corectă a animaţie Flash în cod HTML, sau că nu aţi pus animatii Flash in directorul corect. Aceasta este o problemă foarte mic, dar aceasta înseamnă că animatii Flash nu pot fi găsite până când veţi obţine calea către fişierul dreapta, deci vă rugăm să verificaţi acest lucru.