| Simona369 a întrebat:

Cum as putea caracteriza violenta? Si care credeti ca ar fi solutiile pentru stoparea vilentei?

Răspuns Câştigător
| SanctiunE a răspuns:

Sa sti ca doar in Romania este violenta asa de mare.Nu zic este si in alte tari dar nici chiar asa.Mafie e peste tot,toti sunt corupti,nu vorbesc de la politai, pana la judecatori, finante...etc.Deci pentru a opri violenta este nevoie de exigenta, adica daca cine stie ce rahat omoara pe cineva, sa i se dea doar 1 an de zile sanctiune.Toti in zilele noastre au pile.E numai mafie, asa ca roaga-te cand ajungi teafara acasa!

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Atunci cand cineva vrea sa dea in tine si fugi e lasitate dar nu e adevarat, tu eviti un eveniment care iti poate cauza daune si fuga e cea mai buna solutie, apoi faci plangere daca ai probe asupra acuzatului. Bataia e pentru acei care nu gandesc ca calea amiabila (vorba buna) e cea mai buna solutie.

| zgomotoasa a răspuns:

Salut. Te invit sa intri aici >> http://campaniarespectului.ro/index