| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea invata cat mai multe cuvinte in engleza in afara de filme si jocuri?

7 răspunsuri:
| Cameliapantiru a răspuns:

Citeste carti in limba engleza(incepand cu carti simple si scurte si continuand cu romane complexe), asculta muzica cu versuri in limba engleza, converseaza cu vorbitori nativi sau vorbitori foarte buni de limba engleza...sunt multe metode! Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La scoala, meditatii sau te uiti la anime in limba englezawinking

| unpustiobisnuit a răspuns:

Citeste o carte in engleza dar poti incepe si cu o poveste mai usoara

| fede12 a răspuns:

La scoala. exista carti, caiete! Baftasmug

| klawdiw a răspuns:

IN carti de engleza, Bafta!

| ElizaSun a răspuns:

Buna! Eu am invatat f. bine engleza la meditatii, iar in afara lor, ca sa-mi dezvolt vocabularul in engleza si mai mult, am citit tot felul de chestii in engleza. De exemplu, unul din serialele mele preferate nu se mai gaseste in romana, asa ca il vizionez in engleza. Plus, citesc povesti scrise de alti fani pe fanfiction.net. Sper ca te-am ajutat.winking

| AlexOnf a răspuns:

Seria de carti de la Penguin Readers e foarte buna pentru cei care invata: sunt povesti rescrise intr-un limbaj accesibil, ce variaza de la nivel la nivel.