| NonZarek a întrebat:

Cum as putea obișnui mintea din nou cu memoratul? Când am fost a 8a și mergeam la meditații, mintea mea memora altfel totul, mi se părea ca mult mai rapid și ușor, iar acum, parca nu mai se stochează nimic.
Sunt clasa a 10a și am început de ceva timp sa scriem eseuri, profesoara ne cere sa le învățăm ca vom da test, iar eu, nu știu cum sa învăț, mai ales când vad ca un eseu are 4 pagini, parca nici chef și motivație nu mai am.
Trebuie toate paginile învatate sau cum și ce as putea face pentru a-mi antrena mintea din nou sa memoreze ușor și rapid.

1 răspuns:
| Anonimmaaa888890 a răspuns:

Cand vom merge din nou la scoala. Dupa atata timp de invatat intr-un mod normal, vine porcaria de pandemie si hopaaa toata lumea in online. Asta nu-i treaba...