| miLX a întrebat:

Cum as putea sa invat cat mai repede limba italiana, vara viitoare voi pleca acolo si voi incepe din septembrie sa fac scoala acolo.Stiu ca un profesor m`ar putea ajuta dar este dificil de gasit si nu stiti voi alte metode? Dau funda... Pupici.

1 răspuns:
| elyfel a răspuns:

Pai incearca sa-ti iei o carte pentru incepatori, asculta audio pe net, si incearca sa faci corespondenta intre italiana si o alta limba straina care o stii.de exemplu:fish(engleza)-poissons(franceza)
bambino(italiana)-child(engleza
Oricum italiana nu e grea e cam ca romana cu mici diferente de pronuntie, scriere.Incearca sa inveti cuvintele si expresiile uzuale astea sunt mai importante.Cauta pe internet
si spor la invatat!