| ionica56 a întrebat:

Cum as putea sa invat matematica avand in vedera ca sunt in clasa a 7 tea... oricat as fi de atenta nu pot sa pricep anumite lucruri.

Funda.:*

Răspuns Câştigător
| Cătălina_6063 a răspuns:

Pai acum ca e vacanta ia cartea daca o ai si uitate pe ea si incearca sa faci sau o culegere de a 6a si fa xerciti nu sta degeaba ca nu o sati intre asa matemaica in cap

5 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

Parerea mea e sa vb cu mama sa i spui ca intimpini dificultati ca nu reusesti singura si te va ajuta cu un meditator. Nu e rusine sa nu intelegi. dar cere ajutot Sigur il vei primi. dar sa stii sa vorbesti [mama te ajuta ] pa pa

| Codruta a răspuns:

Ai putea sa faci in plus exercitii dupa scoala cu profesoara de la scoala sau cu alta thinking

| Alexandraaaaa2696 a răspuns:

Buna. Trebuia sa fii mai explicita.Sa "inveti" matematica, iar apoi ai zis ca nu poti sa pricepi anumite lucruri.Sa inteleg ca stii tu ceva dar nu in totalitate, ai anumite "goluri".Pai...roaga si tu o colega sa te ajute, sa-ti explici in cel mai usor mod posibil sau roag-o pe mama ta sa-ti bage meditator.winking Succes! Pa-pa:*.

| denisa_2911 a răspuns:

In cazul asta e nevoie sa o iei de la inceput cu materia si sa iti explice un profesor tot ce nu intelegi.
Matematica daca nu o inveti de la inceput te pierzi, nu o poti invata de la mijloc sau pe lectii pentru ca exercitiile se leaga intre ele.Ar fi bine sa iti iei un profesor in particular si sa iti explice materia de la inceput.Hai ca nu e greu, bafta!happy