| luizafrumusik11 a întrebat:

Cum pot sa-mi invat la matematica sa pricep ceva eu nu pricep nimic la ora de matematica poate sa ma ajute cineva sa mi dea niste sfaturi sa pricep ce va la clasa in ora de matematica sa fiu atenta cum?

4 răspunsuri:
| QUM a răspuns:

Pai daca vrei sa intelegi ceva in clasa mai intai, daca tot e vacanta si ai timp, uita-te si tu pe tot ce ai facut pana acum la scoala si straduieste-te sa le intelegi... apoi cel mai mult conteaza daca iti faci temele la mate pentru ca atunci pui in aplicare ce ai facut in clasa si atunci cand iti faci tema uita-te in spate prin caiet si gaseste un exercitiu asemanator...si asa inveti, fi atenta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa te concentrezi mai mult! Straduieste-te sa intelegi ce-ti explica profesorul! Si lucreaza multe exercitii! Matematica se invata gandind exercitii nu pe de rost ca nu reusesti! Ia-ti o culegere si incepe cu exercitile simple apoi daca le intelegi treci si la cele mai dificile! Si inca un sfat ia-o usor; nu spune de la inceput ca nu intelegi si gata ai abandonat! Staruieste pana biruiesti! Succes!

| Mytzyy95 a răspuns:

Uite exact asa sunt si EU laughing...Profa imi spune ca daca nu-s atenta imi da 3 da ma rog... rolling eyes daca te intarata cineva incearca sa nu bagi in seama acea persoanawinking Succes big grin

| bogdan2345 a răspuns:

Nu mai vorbi in ora si icearca sa fi atent