| queeny a întrebat:

Cum comentati? >>--- " Adevarul nu se confunda intotdeauna cu dreptatea."

6 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Dreptatea e subiectiva. Adevarul este reprezentarea corecta a realitatii. Realitatea este deseori nedreapta.

| Blosssom a răspuns:

Sunt total diferite! La civica am fost singura care am stiut

| Punct a răspuns:

Ma gandesc asa...
Daca ai savarsit o anumita fapta si spui adevarul, normal ca adevarul tau nu va fi si drept...
sper ca ai inteles ce am vrut sa spun...

| isa_9377 a răspuns:

Pai nu intodeauna trebuie sa spui adevaraul ca sa poti demonstra ca ai dreptate. de exemplu poti demonstra ca ai dreptate chiar daca spui o minciuna, desigur ca poti sa ai dreptate dar sa nu reusesti sa demonstrezi ca ce spui tu este si adevarat. ACUMA depinde si cum reusesti tu sa demonstrezi aceste 2 lucruri.

| ANNIE ARE A OK!Smooth Criminal a răspuns:

Nu adevarul e adevar. Dreptate e dreptate!

| iuliavranceanu a răspuns:

Nu e adevarat ca intotdeauna trebuie sa-ti faci dreptate cu mana ta. Cateodata trebuie sa lasi si de la tine.Sau sa astepti pedeapsa cuvenita, nu sa-ti faci dreptate prin razbunare... happy