| AvalohAlyn a întrebat:

Cum e admiterea la postliceale? se plateste taxa? Iti trebuie bacalaureatul sau nu?

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Admiterea la Şcoli Postliceale se face pe bază de examen ( în general ), TOATE sunt cu taxă; NU este necesar BAC-ul în prima fază, dar TREBUIE să promovezi examenul de BAC în decursul celor 2 ani de şcolarizare!

Toate cele bune.

| neutrino a răspuns:

Admiterea si taxa sunt ca si la facultate. Exista si astfel de scoli care fac inscrieri si fara a avea bacul, dar sper ca nu vei avea pretentia sa te si angajeze cineva serios in asemenea conditii.

| Λησηумσцѕ a răspuns:

Uite aici mai multe informatii:
http://gsimarina-galati.ro/index.php?page=scoala-postliceala
Sper ca te-am ajutat.
Ceau!