| FreakyHalloweenBoy a întrebat:

Cum e chimia? E grea la nivel de clasa a saptea?

Răspuns Câştigător
| Luvly a răspuns:

Hey!
In primul semestru, iti prezinta ustensilele si unele substane chimice cu care ve-ti face experimente.
In al doi-lea semestru, veti face probleme cu tot felul de substante si experimente.
Este o materie interesanta dar din ce in ce mai grea happy. Daca o inveti de la inceput o sa o intelegi.
Pa, pa.

15 răspunsuri:
| adriangabor92 a răspuns:

Este usoara

| mistikk a răspuns:

.Daca nu iti place matematica si regula de trei simpla ...nu iti place nici chimia.mie nu imi place.in clasa a7a o sa fie usoara sunt doar notiuni de baza si generale pe parcurs o a fie mai grea mai ales in clasa a8a eu am trecut acum a9a si sper sa nu fie prea grea tinand cont ca sunt la filo

| Mоиica a răspuns:

Depinde de cum o vezi tu, mie nu mi se pare grea.
O sa o intelegi, cred.

| Sicmao a răspuns:

De-asta nu puteai tu sa dormi noaptea.

| Lavy96 a răspuns:

Eu sunt acum in clasa a 9-a.si in clasa a 7 -a am avut o profesoara de chimie cam rea.era dura putin si cata chimie m-a invatat. Odata ce inveti nimic nu e greu,la fel si chimia,trebuie sa o intelegi de la inceput. Daca acum nu prinzi firu, poti invata apoi toata ziua, ca nu te ajuta cu nimic.Presupun ca si voi aveti laborator de chimie si veti face experimente(din cate imi aduc aminte parca se fac si in clasa a 7 -a) si e foarte fain,amesteci substante, obtii altele, cu niste culori ffffff faine.La teste era putin mai greu, de fapt ra stresant putin.Dar eu aveam in clasele 7-8 numai 9 si 10.Iti urez succes.

| 985436982 a răspuns:

Daca inveti nu e grea.

| LarisaMaria a răspuns:

Daca inveti de la inceput calumea nu e grea ( dar nici usoara ). E ca matematica. Daca nu inveti tabla inmultiri nu faci nimic.
Succeswinking

| Ancutsa a răspuns:

Buna! :*
La inceput veti face mai mult " experimente ".Iar daca pricepi si inveti teoremele de la inceput nu o sa-ti fie foarte greu mai departe. Succes!

| TurBina a răspuns:

Pentru mine este usoara pentru ca o invat si imi place in primul rand.Chimia este usoara, mai ales in primul semestru, poate in al doilea semestru ti se va parea un pic mai grea pentru ca trebuie sa inveti denumiri si formule.

| Sheisshe a răspuns:

Depinde trebuie sa inveti bine.eu acum trec a 8`a si era sa raman repetenta.cu inca 7 sau 8 colegi=]]dar in fine adica vrei iti zic pe mess niste lucruri de bazawinkinggen trebuie sa stii prescurtarile gen:aluminiu-al
Potasiu-ca
si formulele sunt mai grele trebuie sa stii denumirea stintifica si populara si cum se scrie gen:
praful de copt(denumire populara)-carbonat de amoniu(denumire stintifica)-se scrie (nh4)2co3 si numerele se scriu putin mai jos
sper ca te-am ajutat:*big hug

| Icss a răspuns:

Daca inveti e ft usoaratongue pentru mine a fost usoara:d

| Krista_2861 a răspuns:

Nu :O:O:O dar depinde de prof cred:Xoricum e usoara:*
funda

| Anonim1a a răspuns:

Daca esti atent la ore nu o sa fie greu...o sa fie chiar simplu...iti zic din proprie experienta:am luat locul II la faza nationala la un concurs de chimie fara sa ma sinchisesc prea multlove strucke f frumoasa dar ce e adv ca depinde mult de profesorwinkingBaFtA!winking

| Simoo14 a răspuns:

Eu sunt a 8a si anul trecut am facut chimie logic crede-ma e greu dar daca esti atent si intelegi unele lucruri esentiale nu o sa mai fie chiar asa.Eu am avut o oarecum simpatie si a fost binewinking

| Andreeaa_2261 a răspuns:

Nu este foarta grea, dar trebuie sa inveti lectie de lectie ca dupa e posibil sa nu mai intelegi anumite lectii, ma rog sa fii atenta si acum depinde si de profesor :*tongue eu acum trec cls a8a nu mi s-a parut foarte grea chimia de a7a :* funditabatting eyelashes?