| anonim_4396 a întrebat:

Cum e cu perioada de restante la facultate? Nu am priceput prea bine, ma poate lamuri vreun coleg student mai breaz decat mine, mersi mult happy

Răspuns Câştigător
| p27cata a răspuns:

De exemplu in anul 1, sem 1...ai picat un examen la toate cele 3 prezentari. Acel examen il mai poti da in anul 2, tot semestrul 1, doar ca il vei da cu colegii mai mici cu un an decat tine, de la aceeasi specializare. Pentru asta e nevoie sa te interesezi cand si unde vor da ei examenul anul viitor. Daca e ceva ce nu ai inteles, ma poti intreba big grin...