| wolya a întrebat:

Cum e la postliceala sanitara din suceava? merita sa o faci? cam cat e un salariu de asistenta generala debutanta?
multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exact, doar daca vrei sa emigrezi, eu am terminat-o in 2009, si acum lucrez cu un salar de 1700 1800 in mana

1 răspuns:
Abh
| Abh a răspuns:

Merita sa faci postliceala sanitara doar daca ai de gand sa emigrezi. Salariul de asistenta debutanta este mizerabil, este minimul pe economie din care iti mai trage contributia la sanatate, somajul, etc. Iei in mana in jur de 600 de RON.