| GoldandSilver a întrebat:

Cum este clasa a X-a?

Răspuns Câştigător
| Anonimus12468 a răspuns:

A 10-a e o clasa in care trebuie sa te stii organiza foarte bine. pentru mine o fost destul de greu pentru ca e multa materie, in special la romana pentru ca e materia de BAC. Am avut note foarte bune, dar o fost complicat. Un sfat pe care ti-l dau e ca din primele saptamani de scoala sa incepi sa faci proiecte si sa raspunzi pentru ca asa vei fii vazut foarte bine de profesori si iti vor da note mari mai usor. Daca iti rezolvi notele de la inceput nu mai trebuie sa mergi la ultimele teste si nu vei avea sansa sa iti strici media. In afara de romana si specialitatea ta, materiile nu sunt asa de grele, trebuie doar sa iti citesti o data lectia si ai retinut-o. Eu iti doresc mult succes in aceasta clasa si sper sa te descurci cat mai bine happy

5 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Clasele a IX-a, a X-a si a XI-a mi s-au parut cele mai grele. In a 12-a e mai mult relaxare.

| ɹαℓυ a răspuns:

Depinde de profil. Mi se pare destul de usoara.

| GoldandSilver explică:

Pai vreau sa ma mut de la filologie la stiinte ale naturii.

| ɹαℓυ a răspuns (pentru GoldandSilver):

Eu sunt la Stiinte sociale si e cel mai lejer. Plus ca inveti cate putin din toate.