| lapadatgeorge a întrebat:

Cum este la mate-info intensiv info? big grin

8 răspunsuri:
| Jameson a răspuns:

Nu ar trebui sa te speri, daca vei intra la acest profil ar trebui sa faci asta din pasiune, sa iti placa sa faci calcule. Dar incerca sa te privesti sa vezi ce iti place mai mult sa povestesti sa scrii sa iti pui imaginatia si creativitatea in stil literar sau ai vrea sa cunosti lucruri exacte pe care sa le retii. Incearca sa vezi ce iti creaza placere.

| valeeExpress a răspuns:

E greu, dar un profil pe urma caruia poti face multe.

| CinevaNou a răspuns:

O sa te rupa in 2 matematica, mai ales daca nu-ti prea place. Si nu se compara cu cea din generala.

| lapadatgeorge explică (pentru CinevaNou):

Imi place, chiar iubesc matematica! happy

Răspuns utilizator avertizat
| matrix100 a răspuns:

Matematica si informatica la greu, daca iti plac materiile poti sa ajungi sa ai o meserie ca programator sau web designer si sa castigi bani usor in viata, Daca nu iti plac materiile astea trebuie sa te axezi pe altcevawinking

| ITdevil a răspuns:

Am auzit că se face mai multă informatică, nu doar o oră, și la unele licee nu se fac orele acelea tâmpite de opțional laughing Zic să aștepți(/așteptăm) și părerea altora care urmează acest profil.

| Petre_Catalin_1995 a răspuns:

Salut! Eu tocmai am terminat clasa a 12-a la mate-info intensiv info. In primul rand trebuie sa intelegi ca intensiv info inseamna programare la greu, nu TIC ( cam 5-6-7 ore de programare pe saptamana in clasele 11-12). Ca sa excelezi in domeniul asta ai nevoie de cunostinte puternice de matematica. In general la acest profil primesti profesori foarte buni si de mate si de info, lotul scolii pentru olimpiadele la mate si la info fiind cam 80% de la intensiv info( prin asta vreau sa zic ca dupa maxim 2 ani de liceu un copil mediocru de la intensiv info este cu siguranta mai bun decat un premiant de la mate-info simplu sau bilingv). Sfatul meu e sa te duci la acest profil si daca iti vezi de treaba si inveti cu siguranta nu vei regreta. Bafta! happy