| Grimalkin a întrebat:

Cum este la profilul real Stiinte ale naturii (materii, invatat, teze, bac)?

5 răspunsuri:
| User a răspuns:

Eu sunt la Stiintele naturii, materiile de baza sunt:
-matematica (pana in a 10-a mai ales, adica 4 ore pe saptamana, pe a 11-a doar 3)
-biologie (pana in a 10-a, 2 ore; a 11-a, 3 ore)
-fizica (3 ore)
-chimie (2 ore)
Cam astea sunt materiile de baza (cel putin in cazul meu), iar tezele le dai la : romana, mate; si la alegere 2 materii dintre: bio, chimie si fizic. a bac nu stiu cum sta treab.ai am 1 an pana atuncihee hee

| User a răspuns:

Da, Corry am omis optionalul de la chimiewinking. Si eu aveam in a 9-a, chimie generala se numea. happy

| Corinne a răspuns:

Buna! Si eu sunt la acest profil (in clasa a9a)si am ore diferite fata de Paul.
Matematica 4 ore pe saptamana.
Romana la fel.
Bio de 2 ori.
Fizica de 3 ori.
Chimie de 3 ori dintre care una ii optional.
Teza ii la fel cum ti-a zis si paulhappy.
Iar cu bac-ul, nu stiu nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum este la profilul uman fiologie(materii)?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La BAC nu stie deocamdata. Dar poti sa mai scapi de unele materii. De exemplu, la limbi straine poti sa nu mai dai daca iei certificatul Cambridge advance(la engleza) sau Delf(B2) franceza sau ECDl la info. In rest dai ce au zis si ceilalti. happy