| lc13cm3 a întrebat:

Cum este la scoala in SUA? Ce se face in prima zi? Dar in ultima? Cand incepe si se termina scoala? Cum se face orarul? happy

1 răspuns:
| BitKode a răspuns:

Datele despre inceput sau sfarsit nu le stiu, dar stiu ca acolo orarul il faci dupa materiile pe care tu le-ai ales. De exemplu tie nu iti place chimie, nu faci chimie. Iti place informatica, pai atunci inveti informatica pana iti iese pe urechi. E mult mai bine stabilit sistemul de invatamant acolo. Imi pare rau ca nu am avut sansa sa fac liceul acolo, dar as vrea sa merg la facultate. Apropo, daca vreti sa faceti facultatea in State trebuie sa ai medii cat de cat bune in liceu (8-9-10- medii generale) si sa participi la tot felul de activitati gen olimpiade, chestii cu voluntari, sa fii in consiliul elevilor etc.