| Vernusio a întrebat:

Cum este nivelul la o postliceala sanitara de asistent de farmacie? E destul de greu?

1 răspuns:
| CuriousStuff a răspuns:

A mai intrebat cineva ceva asemanator. Nu, absolut deloc. In majoritatea scolilor postliceale materia e chiar mai usoara decat in liceu... Gandeste-te ca poti sa termini postliceala fara sa ai bacul, deci nivelul bacului e mult peste toata postliceala... Asa ca iti poti da seama la ce nivel e. Daca ai terminat liceul 100% o sa termini si posliceala, chiar daca nu inveti nimic si nu mergi la cursuri. Vorbesc de majoritatea postlicealelor, nu de toate, mai sunt si care se respecta si chiar au pretentii destul de mari de la elevi.