| BiBiabiii a întrebat:

Cum este profilul filologie, ma ajuta sa am o cariera in drept. As dori niste detalii despre acestea.

2 răspunsuri:
| GoldandSilver a răspuns:

E bun si filologie, dar, cred eu stiinte sociale e mai bun, oricum sunt uman amandoua, asa ca nu prea conteaza

| LeonardTheodor a răspuns:

Filologie nu prea cred...Asta e mai mult pentru o facultate de litere, limbi straine si chestii de genul. Din punctul meu de vedere, cel mai util profil pentru a urma dreptul este stiinte-sociale.