| any_3631 a întrebat:

Cum este profilul stiinte ale naturii

5 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Este cel mai echilibrat, ofera multe perspective.

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Dai teză la română, matematică şi dintre bio chimie fizică trebuie să alegi 2 la care dai teză. Faci 4 ore de română şi 4 de matematică pe săptămână.

| missbee a răspuns:

Profilul de ştiinţe ale naturii se bazează pe materii precum biologia, chimia, fizica. Clasele a 9a şi a 10a sunt asemănătoare cu profilul de mate-info în ceea ce priveşte numărul de ore, însă din clasa a 11a se adaugă ore de biologie şi chimie...

La terminarea acestui profil poţi urma o facultate de Medicină (umană sau veterinară), Farmacie, Ecologie, Stomatologie şi aşa mai departe.
Este un profil echilibrat, care te pregăteşte în multe domenii.

Dar trebuie să ai înclinaţii spre bio, chimie, ş. a. m. d.

Baftă!

| Dizzydizz a răspuns:

E greu pentru ca se face chimie si biologie
daca vrei ceva mai simplu incearca stiinte sociale.Acolo sunt eu. E cel mai usor profil,. pe langa asta, matematica nu se face prea mult.Doar 2 ore pe sapt.Si la bac nu esti obligata sa dai la mate.
bafta

Răspuns utilizator avertizat