| Mihai_Vlad_1998 a întrebat:

Buna cum e la profilul stiinte ale naturii?

Răspuns Câştigător
| KnightOfNight a răspuns:

Banuiesc ca intri la liceu din toamna la acest profil.Cel mai important lucru pe care ar trebui sa-l stii este ca o sa dai BAC-ul obligatoriu la matematica M2, romana si la alegere dintre fizica, biologie sau chimie.In clasa a 9-a vei face 4 ore de romana, 4 de matematica, 3 de fizica, 2 de chimie, una de muzica, una de desen, 1 de sport, 1 geografie, 2-3 de biologie...in rest celelalte ore-2 limbi straine, logica.Profilul e mixt, faci din toate orele cate ceva dar nu e tocmai usor, avand in vedere matematica, fizica, chimia...Bine,la chimie in clasa a 9-a e destul de usor, doar din a 10-a se mai complica putin.

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

La liceu nu exista un alt profil mai usor decat acesta, motiv pentru care aici este multa veselie.

| Mihai_Vlad_1998 explică (pentru neutrino):

Da....ms pentru raspunsul inteligent.Cred ca ai facut si tu acest profil si de erai asa vesel inseamna ca ai ramas tot in a 9 laughing de e asa usor.Serios.Astai raspuns.