| schlau a întrebat:

Cum este sa fii un elev f. bun intr-un liceu f. prost? Vreau opinii.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea bine pentru. ca esti luat la misto.''Ete fraieru-de ce inveti''? Oricum daca nimeresti la un liceu prost nu sta in pauze numa icu ochii in caiet ca vei fi luat la misto.

7 răspunsuri:
| Deniisze a răspuns:

De ce asta ai vrea sa faci tu?laughing)
iti dau un sfat
mai bine intra acolo unde iti este locul!

Răspuns utilizator avertizat
| LoveIsTheAnswer a răspuns:

Pai nu stiu, nu vreau sa ma mandresc, dar ma cam regasesc in intrebarea ta.Cand esti un elev f bun intrr-un liceu f prost, te simti intr-un fel bine, caci esti destept, putin superior, dar si un pic cam prost deoarece nu mai ai acel sentiment de competitie, parca nu mai ai aceeasi placere sa inveti, deoarece nu mai exista acea competitie, de a avea note mai mari ca ceilalti. Sper ca ai prins ideea happy

| Pawel95 a răspuns:

Exact! si eu astept raspunsul acesta big grin

| babylove_4189 a răspuns:

Eu cred ca te simti superior o perioada dar nu o sa vrei mult mai mult.pentru ca vei sti ca oricum esti mai bun si no sa te mai complici cu invatatul.pana la urma vei fi cel mai bun dintr-o clasa de...:d

| Eva a răspuns:

Este aproape imposibil sad
Un liceu este foarte prost mai ales din cauza profesorilor... daca de la ei nu porneste ceva care sa schimbe titulatura de "liceu foarte prost", nu ai nicio sansa. Chiar daca acum esti un elev foarte bun (presupun ca esti la inceputul liceului) in timp lucrurile se vor uniformiza, din pacate tendinta este de absorbtie in trend-ul general happy
Pleaca de acolo pana nu te impregnezi de mediocritate happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te simti superior celorlalti si vrei mereu mult mai mult