| CapDeSfecla a întrebat:

Cum fac sa imi scot diploma de bac de la liceu? Sau la cat timp dupa bac pot sa o iau? Am luat bacul in sesiune iunie-iulie anul asta.Am intrebat-o pe diriginta si a ridicat din umeri.

Răspuns Câştigător
| CapDeSfecla explică:

Eliberarea diplomelor de Bac poate dura luni de zile (sunt zeci de mii de diplome de completat, vizat, distribuit).
Daca ai nevoie, poti cere o adeverinta de la secretariatul scolii, pentru atestarea nivelului de scolarizare atinsde tine, cu ajutorul caruia te poti inscrie si la facultate. Ulterior, cand primesti diploma de Bac, o vei depune la facultate in locul adeverintei initiale.

8 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Suna la secretariatul liceului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru CapDeSfecla):

Dar de diplomele de 10 clase ce zici? Nouă ne-a zis că o să ne caute să ni le dea. Intrăm într-a 12-a și nu au mai dat semne de viață secretarele.

Bula
| Bula a răspuns (pentru anonim_4396):

"Diploma" de gradinita nu doresti? tongue
Pentru clasa a 10-a se elibereaza tot o adeverinta de absolvire. Doar la TERMINAREA unei scolarizari complete primesti diploma (de calificare, de Bac, universitara etc.).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Bula):

Eram curios laughing Că nouă ne-au zis că o să ne caute sa ni le dea după ce treminam a 10-a, dar cine le mai știe și pe secretarele alea

| CapDeSfecla explică (pentru anonim_4396):

Asta am patit si eu. Daca am luat bacul evident ca nu mai am nevoie de diploma de 10 clase?

| CapDeSfecla explică (pentru anonim_4396):

Succes la bachappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru CapDeSfecla):

Corect laughing Bravo pentru reușită big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru CapDeSfecla):

Mulțamwinking