| moseanumihai a întrebat:

Cum fac sa treaca timpul mai repede la scoala?

9 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

La ore sau timpul pauzei?
In timpul orei stai cuminte in banca, te implici in activitatea clasei, ridici mana acolo unde stii.
In pauze, oricum pauzele sunt de de cel mult 20 de minute.Te pregatesti pentru ora urmatoare, iti mananci pachetul sau cumperi ceva, vorbesti la telefon, iei putin aer, si cam atat.

| oprescudorin11 a răspuns:

Renunta! La scoala! Ori ii depasesti pe profesori, ori esti zero.In ambele cazuri iesi castigat! Si cei din jurul tau! Sunt in istorie ambele cazuri.Iti trebuie doar curaj sa ti le asumi.

| Latinmoon a răspuns:

Joci ceva, mai povestesti cu colegii, desenezi, te mai plimbi prin curtea scolii dar in pauza, citesti, inveti pentru urmatoarea ora, mai scrii un mesaj + ce idei mai ai si tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde pentru ce te duci dumneata la școala, să hibernezi în bancă sau să fi atent la profesori. Depinde cum se desfășoară orele voastre, la noi trec destul de repede, mai ales la matematică și romănă, unde e atmosferă laughing.

| pastru009 a răspuns:

Sincer,stiu ca nu esti genul cu chef de scoala, dar eu cand sunt atent trece foarte repede si dupa ma plang ca s-a terminat ora(la cele preferate) dar la orele plictisitoare ma joc pe tel sau citesc o carte si gata! Trece mult mai repede.Dar poti de altfel sa te joci cu colegul/colega de banca(spanzuratoarea, X si 0 etc.).
Noroc.

| DeathlyScream a răspuns:

Well iti spun ce fac eu de obicei, depinde si de ce ora ai ca daca ai un comunist de profesor nu poti decat sa induri plictiseala dar daca eu stiu ca am ore cu profi de treaba cateodata ma pun cu capu pe banca si imi fac somnul de frumusete iar daca am chef de ras atunci ma rad toata ora cu colegii mei in special cu colega de banca gasind fel de fel de subiecte socant de ciudate sau ascult muzica ori poti cauta pe telefon in timpu orei bancuri si sa le citesti cu colegii iar in pauze iesi afara te distrezi pentru ce sunt pauzele daca nu pentru asta? happy have fun scoala nu este doar pentru tocitwinking

| Mariiam a răspuns:

Îţi pui căştile în urechi, dai drumul la muzică, şi dormi.

| Ana-Maria_Vasile_1990 a răspuns:

Asculta muzica sau invata la o materie

| SuperBoy82 a răspuns:

Eu zic sa te joci cu colegii si sa dese nezi sau aduci castile la scoala le acungi ascultand muzica cand vine un moment de liniste ca sa nu sa auda muzica ridici mana si pui o intrebare fara sens ca sa nu se auda muzica sau te poti gand