| queen8520 a întrebat:

Cum imi pot dezvolta gandirea, cum pot acumula mai multa cultura generala?happy Carti sau ceva site-uri pentru asta?

Răspuns Câştigător
| corolav a răspuns:

Cultura generală se poate acumula numai prin foarte multă lectură.
Sigurul tratament!

10 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Sa citesti carti bune, multe, din diferite domenii.
sa urmaresti lucruri si sa faci doar chestii folositoare pentru viata ta:
sa joci jocuri de cultura generala!

| gelu1970 a răspuns:

Citind. nu exista o carte sau o regula anume.

| queen8520 explică (pentru gelu1970):

Nu-mi zi ca daca citesc despre ce o mai facut Bianca Dragusanu si Slav acumulez cultura generalalaughing)just kidding

| gelu1970 a răspuns (pentru queen8520):

Daca asta ai inteles...cred ca am gresit raspunsul. o sa il sterg. cumpara Can-Can.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Categoric citind carti vei dobandi un numeros bagaj de cunostinte si in plus prin cititul cartilor iti stimulezi creierul

| cookie01 a răspuns:

Citind carti de literatura (pentru o exprimare mai buna si vocabular), enciclopedii (ilustrate), carti istorice. Te poti uita la emisiuni educative si cel mai important lucru, sa nu iti incarci memoria cu tot felul de articole din reviste mondene sau alte lucruri de genul.

| NicollHellen a răspuns:

Bună seara. Poți intra aici : http://nicollhellen.blogspot.ro/
Vei învăța să te cunoști bine pe tine mai întâi de toate, fiindcă acesta este primul pas :) Mă poți contacta și la
https://www.facebook.com/nicoll.hellen dacă ești interesat de un anumit domeniu! O seară mirică în continuare :)

| EmoPikaChu666 a răspuns:

Păi cel mai simplu mod în care poţi acumula mai multe cunoştiinţe este să faci foarte multe teste de cultură generalăpe internet şi văzând răspunsurile greşite aşa ai posibilitatea de a vedea ceea ce nu stăpâneşti şi de a căuta imformaţii despre ceea ce nu ştii tu. Este cel mai uşor mod pentru a învăţa. Este esenţial sincer şi ceea ce învăţăm la şcoală deoarece unele lucruri chiar ne ajută în viaţa de zi cu zi. Baftă

| CrissV03 a răspuns:

Depinde ce fel de creier ai, ce valoare de a memora. Daca esti mai istet poti lua de pe eikipedia, daca nu coteste din carti. Sper ca te-am ajutat.