| Codrinela a întrebat:

Cum invat la romana de nota 6 pana la simularea de luni?

10 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu te agita, notele NU se trec in catalog!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu ai cum, pîna acum ce ai facut ca stiai ca ai simulare, dar de fapt au zis la radio si la tv ca tezele elevilor vor fi anulate anul acesta.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Cls a XII-a? Dacă rezolvi CORECT subiectul I, ai șansa să obții nota 6. Subiectul I are 50 pct + 10 pct din oficiu = 6 (șase)
Subiectul I se axează pe intelegerea unui text la prima vedere, plus un text argumentativ, la care trebuie să respecti anumite cerințe.

| Frank51 a răspuns:

Nu trebuie să înveți pentru un 6, mai ales dacă vorbim de română.

| Lioana a răspuns:

Simplu. Citind totul ca pe ceva care chiar te intereseaza. Fa-ti un rezumat al subiectelor.

| Nirvanaaa a răspuns:

Ideile principale la tot scrise de vreo 3-4 ori si invatate foarte foarte bine. De dimineata pana seara daca inveti, ai sanse.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imposibil, fara sub 3 nu iei

| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Pentru bac sau pentru evaluarea nationala, caci sunt 2 lucruri diferite?

| rosessunflowersandlillies a răspuns (pentru rosessunflowersandlillies):

NVM am realizat si singura, scuze. Citeste rezumatul cartilor obligatorii si repeta gramatica.

| EdyKingGo a răspuns:

Nu prea ai mare nevoie sa inveti la romana foarte mult doar ca trebuie sa citesti textele foarte bine si vei lua foarte usor 6+