| MunianioCiupapi a întrebat:

Cum înveți mai ușor poeziile?

6 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Eu le invat mai bine daca imi imaginez ca un film ce se descrie in poezie

| Simpatic a răspuns:

Eu le invat cel mai bine daca am un ritm pe fundal, poate sa fie si pe ritm de manele, tot retin
asta este motivul pentru care mi-au ramas in cap peste 100 de versuri ale unor piese de hip-hop/rap/rnb si niciun vers de a lui Baudelaire
pentru ca "Vara cu Jimi Hendrix, toamna cu Miles Davis"

| ReddY25 a răspuns:

Învățând responsabil

| Lupică27 a răspuns (pentru ReddY25):

E frumoase poesiele!

| Lupică27 a răspuns:

E bealea cu poesiile astea, vezi ca e grele! cel mai usor pui mana pe munca, se pare ca una bucata carte nu e pentru tine!

Răspuns utilizator avertizat