| anonim_4396 a întrebat:

Cum legea invatamantului se schimba asa des, nu mai inteles nimic. Daca eu la evaluarile nationale din iunie { clasa a 8-a} iau 4 la romana si 6 la matematica si media mea V-VIII este de 7.20 am sa repet anul scolar? Din cauza faptului ca nu am luat peste 5 la evaluare? Va rog a-mi explica. Fundita din toata inima!

Răspuns Câştigător
| Sonnia a răspuns:

Nu. Poti sa iei la ambele evaluari sub 4, daca ai media claselor 5-8 mai mare, nu trebuie sa-ti faci nici o problema. Se face media intre ele. Nu-ti face griji. Succes! P.S: Si eu sunt clasa a 8-a.