| Albinuța767 a întrebat:

Cum m-aș putea integra mai repede și să îmi fac prieteni devotați la liceu. Trec intra 9 a. Aș vrea să știu cum m-aș putea integra ca sa nu fiu luată ca,, tocilară" sau s-a. adică voi cum v-ați integrat v-a fost greu, de iau copii de voi. Nu copii elevii mai mari decât voi. Eu sunt puțin mai timida nu vreau sa am desface cu aia mai....na știți voi. Aș vrea să mă schimb dati-mi câteva sfaturi m-ar ajuta foarte mult. Va mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Matei502 a răspuns:

Cel mai bine, decat sa fi catalogata de proasta mai bine sa ti se spuna nesimtita. ce vreau sa spun e ca trebuie sa ai grija la ce spui si ce face, pentru inceput pana prinzi putin firul. Este importan sa fi amuzanta si sociabila, este adevarat, dar cel mai important fi mereu impecabila, atat la partea vestimentara cat si cea sufleteasca. Fa ce simti sub o forma frumoasa si care sa fie inteleasa. Nu incerca sa cauti prieteni devotati, nu o sa gasesti atat de repede cat crezi, discuta cu toata lumea apoi alege tu ce iti place si cu timpul vezi cum se dezvolta prietenia sau colegialitatea. Sper ca te-am ajutat!

1 răspuns:
| heroforyou a răspuns:

Fii sociabila, increzatoare, glumeata si iti poti face prieteni usor happy
Nu-ti face griji in privinta rautatilor pe care le pot spune ceilalti despre tine, unii oameni sunt pur si simplu asa sunt ei rautaciosi indiferent de situatie