| genius200 a întrebat:

Cum ma pot inscrie la olimpiada de astronomie, aceasta materie nepredanduse in scoli, deci neexistand un profesor care sa ma inscrie? Dau funda.

3 răspunsuri:
| katala a răspuns:

Este laudabil ca vrei sa te inscrii la atatea olimpiade (matematica, biologie, astronomie), dar nu pomenesti nimic de limba romana, unde s-ar parea ca ai nevoie sa inveti mai mult.
Nu te supara dar parerea mea e ca nu poti sa excelezi in orice alta materie, daca nu stapanesti in primul rand propria ta limba!

| Alexandra_7361 a răspuns:

Cred ca ar fi mai bine sa intrebi un profesor (chiar daca nu e de astronomie)

| paradiselost a răspuns:

Intreaba-ti profesorul de fizica. De obicei profesorii de fizica se ocupa cu asta. Stiu asta pentru ca si eu particip de doi ani la olimpiada de astronomie si astrofizica. Apoi roaga-ti porfesorul de fizica sa te pregateasca sau sa iti faca rost de un manual si esti pe drumul cel bunhappy. Succes!