| andra15 a întrebat:

Cum ma ridic la scoala la un nivel mai mare daca sunt buna dar sunt puturoasa?

6 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Simplu! Renunta la a fi puturoasa! Lasand gluma la o parte, daca spui ca esti buna, trebuie sa te gendesti f. bine la ce vrei de la viata. In primul rand trebuie sa te gandesti la satisfactiile pe care le vei avea luand note bune, la faptul ca vei fi laudata de parinti si profesori, vei face o bucurie parintilor, dar in primul rand tie insati. Ajungand la un nivel mai mare, vei avea si oportunitati mai mari (Admiterea la un liceu mai bun, apoi la o facultate buna). Dar pentru toate acestea iti trebuie f.f. multa vointa. Succes!

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Hmm, începe să înveţi, să-ţi foloseşti mai mult talentul happy

| nimiiiiiic a răspuns:

Puna mana si invata, daca nu vrei sa cari cutii prin supermarket-uri, cum spunea profesorul meu de logicawinkinglaughing. Il urasc, dar are dreptate. big grin

Răspuns utilizator avertizat
| Rose123 a răspuns:

Pai de ce sa-ti irosesti talentul? Nu crezi ca ar trebui sa renunti la lene? Eu zic ca ai putea sa-ti organizezi timpul mai bine, si vei vedea ca poti avea timp si de scoala si de distractie. Si e bine sa nu-ti creezi un obicei in a lenevi fiindca mai tarziu va fi greu sa te schimbi.

| Diana1d a răspuns:

Pai incearca sa numai fi puturoasa.O ora sau doua pe zi nu strica sa inveti, ba din contra.Ia incearca atunci cand vi de la scoala sa inveti si sa iti faci temele si apoi ai destul timp si sa te recreezi. Apropo, cati ani ai?