| sebifam a întrebat:

Cum pot folosi imprimanta Canon pixma MP510 CA MI S-AU terminat cartusele si nu pot scana nimic,se poate face ceva ca momentan nu pot lua CARTUSE SI AM NEVOIE DE sCANER, NU RECOMAND LA NIMENI ACEASTA IMPRIMANTA

Răspuns Câştigător
| Homye18 a răspuns:

Salut, model similar de imprimanta am si eu si iti dau o solutie care functionat si la mine. Reincarca cartusele, si apoi cupara-ti un chip reset-er, este un dispozitiv care reseteaza chip-ul cartuselor ca sa le recunoasca din nou imprimanta. Daca nu vei folosi acest dispozitiv, chiar daca vei incarca cartusele, imprimanta le va vedea goale adica fara cerneala. Eu mi-am luat acest reset-er pentru imprimanta mea http://www.rastero.ro/......1051.html. Nu stiu daca va merge si pentru a ta, dar adresezi o intrebare pana sa-l comanzi. Sunt seriosi cei de la rastero, garantez.

1 răspuns:
| Arthur a răspuns:

Aşa funcţionează acest tip. Posibil să ai probleme şi după înlocuirea cartuşelor.
Aceste modele aproape de unică folosinţă: ai terminat cartuşele - îl arunci.