| dany_7836 a întrebat:

Sall
am o imprimanta Canon pixma 280 la care mi s-au terminat cartusele si as vrea sa stiu daca la acest tip de imprimanta se poate sa le reincarc eu(cu seringa sau ceva) sau trebuie sa cumpar alte cartuse?

Răspuns Câştigător
| xf1ref a răspuns:

Le poti incarca simplu in 2 moduri:
-tragi eticheta de pe ele si daca capacele sunt prevazute cu gauri bagi acul de la seringa pe acolo. Atentie ca sa nu bagi acul spre duze si cat tus pui in cartus ca daca pui prea mult iti curge prin imprimanta.
- a doua varianta e mai sigura dar trebuie sa dezlipesti capacul cartusului cu un cutter, bagi acul in burete si pui tus pana balteste. apoi tragi un pic cu seringa pana nu mai balteste tusul si lipesti capacul cu superglue la loc in 4 puncte mici ca data viitoare sa-l poti scoate usor.La cartusul color e mai buna aceasta metoda ca poti sa vezi exact culoarea buretelui sa nu incurci culorile. Succes!