| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot incepe sa vorbesc cu strainii din toata lumea, in limba engleza?

9 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Adică cum, să poți începe? Ai o problemă cu începutul, cu startul? Ca la pornitul unei mașini, să bagi cheia în contact și să apeși pe ambreiaj?

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Salut! Nu gasesc site-uri, aplicatii, nu stiu unde ii pot gasi in online. Multumesc.

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pe orice site din Germania.

Răspuns utilizator avertizat
| LordCristobal a răspuns:

Cu straini poti vorbi si pe OmeTv/Omegle, in aplicatie iti setezi tara America, UK sau oricare alta tara straina si poti gasi straini cu care sa vorbesti intr-o engleza usoara.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prin jocuri video, dar din alea online. Acolo vei găsi oameni din întreaga lume și din ce știu de la verii mei, cam majoritatea vorbesc în engleză pentru a se înțelege, unii au legat și prietenii frumoase cu străini prin intermediul acelor jocuri, din auzite tot de la văr-miu. Doar să fii pasionat de astfel de jocuri(de obicei, cu împușcături și violență straight face).

| Dandinelle a răspuns:

Prin servere de discord sau Youtube. Practic tu ce ceri e un "penpal"

| antimasonerie a răspuns:

Înveți limba engleza și ulterior o poți face.

| ImNotBianca a răspuns:

Buna seara, Psihosomatic! Poti incepe prin a invata limba engleza, dupa, imi scrii mie, am eu un grup de Whatsapp cu baieti care fac sala, poarta sepci cat timp alearga si cunosc limba engleza!