| AmazingONEx a întrebat:

Cum pot invata capitalele tarilor mai usor?
Oare exista vreo aplicatie pentru telefon?

Răspuns Apreciat de Editori
| DanielPH a răspuns:

Sunt si aplicatii, normal.
"Steaguri si Capitale din Mondial", aplicatie facuta de baietii de la gedev. Asa inveti steagul, are si numele tarii, si capitala. Plus ca le inveti intr-un mod constructiv.
Altfel, poti incerca sa cauti capitala respectiva si sa te uiti la ceva atractii turistice, ori sa citesti ceva despre ea, sa-ti capteze interesul. Astfel le vei retine foarte usor.
O capitala este inima unei tari, fiecare este unica in modul sau. Denumirile sunt relativ simple, exceptand unele tari de prin Africa si Asia.
Mult succes!

3 răspunsuri:
| Dalmore a răspuns:

Cauta profu de geogra sau seterra.

| Sonia822 a răspuns:

Daca nu reusesti sa retii niste capitale, cum naiba inveti altele? mi-ar fi rusine cu asa intrebare, zau acum

| AmazingONEx explică (pentru Sonia822):

Sincer,mie mi-ar fi mai rusine cu raspunsul tau

| Alexandraalex24242 a răspuns:

Nu știu exact de vreo aplicație dar și eu a trebuit sa le învăț într o săptămână pe toate din Europa... Le repeți de multe ori în gând, învăța le din timp...

| Cosmin86 a răspuns (pentru Alexandraalex24242):

Le vizitezi, eu am fost aproape in capitalele din Europa, in afara de tarile nordice si Georgia. Asa le inveti cel mai bine happy