| Loredana123 a întrebat:

Cum pot invata repede si usor franceza?

6 răspunsuri:
| MadRaven a răspuns:

Bună,
Dacă ştii engleză e mai uşor.
Mergi pe siteuri gen livemocha sau about şi înveţi.
Dacă nu, cauţi pe net cărţi de specialitate.
Dar să ştii ca nu poţi să o înveţî repeda, o să fie nevoie de aprox. 1 an.
Numai bine!

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Incearca cu eurocor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Pentru început, îți trebuie voință. Nu poți învăța toată franceza într-o zi sau cat vrei tu, se învață treptat. Azi fixezi 1-2 cunoștințe,mâine altele și tot așa,până vei învăța să comunici mai bine și,de asemenea,să citești corect. Învață cum să saluți,numeralele,verbele ( prezent, passe compose, futur, etc ), descrierea unui peisaj, etc. Mult succes!

| Chrisss23 a răspuns:

Cauta pe la librarii cartea "Franceza fara profesor" exista mai multe edituri, eu iti recomand editura Steaua Nordului.

| Woman2Womanro a răspuns:

Stand mai mult cu cartea in fata decat pe site-uri de socializare.

| Pop_Oana_Timea_1990 a răspuns:

Depinde, de exemplu maine am test la franceza laughing si dau din 10 verbe avoir etre et. am invatat terminatiile si am invatat logic nu toci nu te va ajuta