| saftaiiustin a întrebat:

Cum pot sa ma transfer de la o sectie a facultatii politehnice din Bucuresti la alta (Inginerie mecanica >- Etti)?
Ce trebuie facut, ce diferente trebuie sa dau?

1 răspuns:
| Furnicuta000 a răspuns:

In primul rand politehnica nu e o facultate, e o universitate care are 15 facultati.
Ingineria mecanica e in cadrul facultatii de inginerie mecanica si mecatronica (dar si la alte facultati cum ar fi ISB) iar etti este la facultatea de electronica. Deci tu vrei sa te transferi de la o facultate la alta ceea ce e foarte complicat mai ales ca la etti e concurenta mare si deci se ocupa toate locurile in fiecare an. In plus ca sa te transferi trebuie sa dai diferente care se pun ca restante, sunt examene foarte grele mai ales ca tu nu le-ai facut la prima facultate si daca sunt prea multe risti sa pierzi un an.
Cred ca te gandesti pentru viitor, mi-e greu sa cred ca ai intrat la inginerie mecanica si nu stii macar lucrurile de baza despre politehnica.