| Daria a întrebat:

Cum pot sa stiu mai bine limba engleza?hee heeVreau sa dau la profil bilingv.Limba o stiu destul de bine, adica sa vorbesc, sa citesc si sa traduc, dar la scoala nu ma descurc asa bine(sunt cam de 8-8, 50)la exercitiile de gramatica.

Răspuns Câştigător
| shtephie a răspuns:

Iti bagi meditatii anul urm happy
La examenul de bilingv ai proba scrisa : te vei descurca(repeti ce ai facut in a8-a) este foarte facil si proba orala iti da un text si niste intrebari si trebuie sa raspunzi la ele, este usor plus ca ai 10-15 minute de a pregati intrebarile happy Trebuie sa iei peste 6 pentru a fi admis happy

1 răspuns:
| Anonim69 a răspuns:

Probabil ca nici nu esti apreciata si d-asta.Niste ore in plus sunt suficiente.Mai ales ca examenul nu este asa greu.