| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa tun cu apa si carbid?

6 răspunsuri:
| TheStory a răspuns:

Trebuie sa ai o tiava si un tub de sprei gol pui teava la foc sa se incalzeasca si bagi spreiul in teava. Teava trebuie sa fie mai subtire decat tubul de sprei gol. Dupa ce faci tunul pui carbitul in teava scuipi si dai foc la gaura care ai facut-o in sprei.

| Downhillboy a răspuns:

Cu tunul stiam sa fac dar nu am mai reusit sa construiesc unul deoarece garbidul nu era in plan, l-am primit seara si nu am mai apucat sa fac unul.Am vazut ceva pe youtube cu sticla de plastic dar nu am reusit

| Downhillboy a răspuns:

Pana la anul cand o sa pregatesc un tun vreau sa stiu cum pot sa tun doar cu o sticla de plastic

| cipy24 a răspuns:

Trebuie sa ai o tiava si un tub de sprei gol pui teava la foc sa se incalzeasca si bagi spreiul in teava. Teava trebuie sa fie mai subtire decat tubul de sprei gol. Dupa ce faci tunul pui carbitul in teava scuipi si dai foc la gaura care ai facut-o in sprei.winking

| rayboss95 a răspuns:

Pai trebuie sa ai o teava (de preferat de fier) lunga de 1 m infundata la un capat si la 30 de cm de infundatura sa ai o gaurica mica de cativa mm pui apa apoi carbit lasi cateva secunde si pui foc (bricheta sau chibrit) la gaura de cativa mm, ca daca pui la eschizatura mare si sansa sa te arzi la mana big grin