| Mari0o842 a întrebat:

Bună! Știți dacă la tunul cu carbid pot pune carbid de cărțite? Sau ala e altceva.

Răspuns Câştigător
| 6Radu5 a răspuns:

Este 12 sau 44 de lei pe Emag, daca chiar vrei sa te distrezi cumpara nitrat de potasiu, sulf si carbune, gasesti pe net ce cantitati iti trebuie si faci un praf de pusca excelent.
Mai faci o bomba un tun adevarat si cu astea te distrezi nu carbid.
Grija la garda ca e problema mare daca te prinde.

2 răspunsuri:
| 6Radu5 a răspuns:

Cred ca poti, si el in contact cu apa face gaz.
Este pe eMAG 7, 8 lei conserva sau du-te si incearca la magazinele de plante.
Mult succes cu tunul.

| Mari0o842 explică (pentru 6Radu5):

Mersi de sfat!

| 6Radu5 a răspuns (pentru 6Radu5):

Este 12 sau 44 de lei pe Emag, daca chiar vrei sa te distrezi cumpara nitrat de potasiu, sulf si carbune, gasesti pe net ce cantitati iti trebuie si faci un praf de pusca excelent.
Mai faci o bomba un tun adevarat si cu astea te distrezi nu carbid.
Grija la garda ca e problema mare daca te prinde.