| MyhaelaTeodora a întrebat:

Cum poti sa dai bacul olimpicilor? Vreau detalii. Este doar pentru sportivi?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In anul acesta a fost pentru sportivii din loturile nationale si pentru cei care dau admitere la unele facultati din strainatate, care au examenele de admitere in aceeasi perioada cu bacalaureatul normal.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

BAC-ul olimpicilor este susţinut de către elevii care sunt în loturile naţionale de la Olimpiade!
Asta pentru că ei au probe de Olimpiadă în perioada în care se susţine BAC-ul "normal".

Toate cele bune!