| anonim_4396 a întrebat:

Cum putem evita consumarea drogurilor?

9 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

-Pur si simplu ne abtinem.
-Ne ferim de anturaje in care sunt asemenea cazuri.

| EllyFMS a răspuns:

Simplu: Nu se poate evita intr-un mod anume.In momentul in care TU nu vrei, nu ai cum sa consumi. dar daca tu vrei si cauti un mod anume nu o sa gesesti.Deci prin auto-control si vointahappy! Bafta!

| Curiosu a răspuns:

Stai mai mult in preajma prietenilor care nu au treaba cu acestea, iti faci o prietena etc.

| R3Y a răspuns:

E simplu evitii anutrajele care sti care consuma frecvent astfel de substante sau incerci sa nu te corupa

| NoName_7204 a răspuns:

Da' ce au drogurile? thinking
In fine
daca nu vrei sa consumi nu consuma si gata!
Abtine'te!winking

| OSCARtoons a răspuns:

Pai frate daca nu vrei droguri nu lua.Dar nu vorbi la plural pentru ca unii consuma nu cred ca e un lucru asa rau sa te droghezi.Nu te sfatuiesc sa o faci...dar in caz ca o sa o faci nu cred ca poti sa te mai lasisad

| aDa_6148 a răspuns:

Sa te derobezi de pretextul "sa incerc si eu sa vad cum ii", daca incepi sa iei si nu te lasi ii mai rau si spui ca '' ma las maine, ma las poimaine'' si ajungi sa te lege astia sau sa locuiesti la 2 m sub pamantbig grin.

| Cristina_5311 a răspuns:

Daca vrei iei droguri daca nu nu le iei nu e greu.

| Cristina_5311 a răspuns:

Nu te obliga nimeni.