| anonim_4396 a întrebat:

Cum s-a format cuvantul?

63 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Din dorinta de a transmite ceea ce simte si de a comunica omul a adunat sunetele si a format cuvantul punand o denumire fiecarui lucru sau fiinta sau sentiment sau actiune.

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

La inceput era Cuvantul si Cuvantul era catre Dumnezeu si Dumnezeu era Cuvantul.Muhaha...invatati religie de la un agnostic laughing

| M4RK a răspuns:

Cand s-au combinat literele rolling on the floorlaughing... si ce combinatie au
facut...rolling on the floorlaughing

| Gregory a răspuns:

Salutare!
Mi-am propus sa incep cuvantul meu apeland la cuvantul Mantuitorului: "Cerul si pamantul vor trece, dar cuvantul Meu nu va trece."
Ce este cuvantul? Noi suntem obisnuiti sa-l intelegem ca un mod de a face contact unii cu altii, de a face un schimb de informatii. Dar vedem in Scriptura altfel de lucruri spuse despre cuvant: "Intru inceput era Cuvantul si Cuvantul era catre Dumnezeu si Dumnezeu era Cuvantul." "Si Cuvantul trup S-a facut." "Zis-a Dumnezeu: Sa fie lumina, si a fost lumina." Si orice a spus Dumnezeu prin cuvant, s-a facut. Iarasi revin la cuvintele Mantuitorului, cand a spus: "Cuvintele Mele sunt duh si ele sunt viata." happy

| St!L a răspuns:

Cuvantul s-a format prin unirea mai multor literehee hee

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prin unirea aa mai multor litere

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cuvantul s-a format prin unirea unor litere formand o denumirelaughing

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O alcatuire de litere, care formeaza un cuvant!

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cuvantul e dat de la dumneseu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cuvantul s-a format prin unirea mai multor litere.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cuvantul s-a format din silabe

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cuvantul s-a format prin radacina lui si prin baza

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cuvantul s-a format prin unirea mai multor litere si sau format silabele apoi cuvantul

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cuvatul s-a format din o aglomerare de litere si sunete.

Alte răspunsuri