| 0303radu a întrebat:

Cum sa fac sa imi fie folderele mai mici pe desktop?

20 răspunsuri:
| Magnifico a răspuns:

Te referi la iconite.Dai click dreapta dupa care Proprietati(Proprietes) dupa care dai la rubrica "Setting" si aia colo Screen Resolution(rezolutie ecran) si o dai mai mica dupa care "apply" si "ok" bafta (eventul ti-ar mai putea aparea daca ramai cu resolutia asa si dai yess). Baftawinking

| 0303radu explică (pentru Magnifico):

Asa mi se fac "iconitele " si mai mari... sad

| Magnifico a răspuns (pentru 0303radu):

Chiar si daca dai rezolutia la 800 cu 600 pixeli? Nu are cum nu cred ca ai procedat corect(asigurate ca ai dat yess cand te intreaba daca doresti sa ramai cu acea rezolutie)

| 0303radu explică (pentru Magnifico):

Daca dau 800 cu 600 mi se face mult mai mari... eu le vreau mai mici sad am dat si yes... eu am windows,(poate te ajuta cu ceva)

| Magnifico a răspuns (pentru 0303radu):

Ce windows ai?

| 0303radu explică (pentru Magnifico):

Eu am windows 7 ***

| StartingANewLife a răspuns (pentru 0303radu):

Mda, nu am windows 7, deci e probabil sa fie niste diferente.

| Magnifico a răspuns (pentru 0303radu):

Windows 7...nu gasesti pe internet un tutorial referitor la problema ta incearca asta : http://windows.microsoft.com/ro-RO/windows7/Change-your-screen-resolution

| StartingANewLife a răspuns:

Dai rezolutia mai mare, nu mai mica. uita-te pe acolo la properties-> settings si vezi care se potriveste mai bine. eu am 1024 cu 768. verifica toate variantele pana gasesti ceva care se potriveste ecranului tau. insa ai grija sa nu-ti apara totul prea mic, ca scrisul sa fie suficient de mare incat sa-l poti citi.
bafta!

| 0303radu explică (pentru StartingANewLife):

La mine scrie ca 1600 cu 900 mi-e recomandat... le-am incercat pe toate si nici o rezolutie buna alta modalitate nu exista?

| StartingANewLife a răspuns (pentru 0303radu):

Te referi la faptul ca orice rezolutie ai incerca, nu-ti apar iconitele mai mici sau mai mari? nu se modifica absolut nimic in afisajul ecranului? esti sigur ca nu ai uitat sa dai ok cand ai selectat o alta rezolutie?

| 0303radu explică (pentru StartingANewLife):

Ba da, daca dau rezolutia mai mica mi se face totul mai mare pe desktop... sunt foarte sigur ca am dat si ok de 2 ore ma chinui.

| StartingANewLife a răspuns (pentru 0303radu):

Deci daca dai rezolutia mai mica se face totul mai mare, insa daca dai rezolutia mai mare, nu se face totul mai mic asa cum ai spus ca ai vrea?

| Magnifico a răspuns (pentru 0303radu):

Poate e iners dai rezolutia mai mare si vezi daca se schimba cvwinking

| 0303radu explică (pentru StartingANewLife):

Ba da se face dar nu in de ajuns sa fie iconitele la fel de mici asa cum erau inainte.

| StartingANewLife a răspuns (pentru 0303radu):

"asa cum erau inainte" inainte de ce? inainte de a-ti baga windows 7? este posibil sa nu corespunda afisajul de la windows 7 cu cel de la windows-ul anterior pe care l-ai avut. daca spui ca ai incercat toate rezolutiile si nu esti satisfacut de rezultat, fie nu exista o alta varianta pusa de dispozitie de windows 7, iar daca exista, probabil trebuie sa cauti prin alte setari. mai mult de atat nu stiu nici eu.

| 0303radu explică (pentru StartingANewLife):

Unitatea asta e noua are cateva luni doar Windows 7 a avut pe ea nu am modificat nimic... doar ca ieri l-am pus pe stand by si cand l-am deschis imi era iconitele mai mari, oricum mersi mult!

| stefanradusr a răspuns:

Man,dai click dreapta si iti scrie,, view" dai pe,, view" si dupa o sa scrie,, medium icons", dai acolowinking

| Alex1249 a răspuns:

Salut! Ti ctrl apasat si apoi prin scroll [dai de rotita de pe mouselaughing]

| nikittoniku a răspuns:

Ascultama caci si eu am patit asa si am citit tot ce auscris astialalti si am mai cautat si am gasit trebuie sa faci pasurile urmatoare: ti apasat "ctrl" si invarti de rotita de la mouse! iti va merge sigur daca ai windows 7 :*