| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa fiu mai motivat; mai ambitios? Cum sa scap de dependenta de internet?

Răspuns Câştigător
| KyraW a răspuns:

Niste vointa si niste incapatanare.Astea le are oricine de la natura, trebuie doar sa le cresti.Se poate scapa usor de dependenta de internet.Trebuie doar niste vointa si niste creativitate.Incearca sa reduci prin incet durata timpului pe care-l petreci pe internet.Nu brusc, caci nu o sa faci fata.Incet incet, si inlocuieste cu ceva ce iti place la fel de mult sa fac.Sau ceva mai putin, dar in orice caz ceva ce sa-ti placa tie.Incearca prin arta,scrie ceva,ca sa te eliberezi de sentimente,deseneaza, citeste niste carti moderne sau vechi. Orice e posibil, trebuie doar sa vrei

3 răspunsuri:
| kicsihari23 a răspuns:

Incepe sa practici vreun sport in aer liber(sau in sala) desi nu este cea mai buna perioada a anului. Uita-te la seria Rocky si iti garantez ca te va motiva destul de mult incat sa vrei sa muti muntii din loc big grin.winking

| deydyz a răspuns:

Mai motivat, incearca muzica happy Ajuta mult.In privinta internetului nu stiu ce sa-ti spun, incearca sa-ti ocupi timpul cu altelehappy

| Cr1st1na a răspuns:

Poti incerca chiar sa citesti ( dar nu prostiile care ti le da la scoala) incearca invitatie la vals, maitreyi, nunta in cer; o sati placa cartile astea cu siguranta
in privinta netului fa orisice altceva( nu cred ca nu gasesti ce sa faci)